Фарбування вуликів.

Ми не будемо описувати всі переваги дерев’яних вуликів, це і так очевидно, що для бджіл дерево є матеріалом природного середовища проживання. Але, як і всі “натуральні продукти”, так і вулики потребують правильної експлуатації. Купуючи вулики, ви повинні поцікавитися, чи застосовувалася термічна обробка деревини для їх виготовлення в сушильних камерах, оскільки, саме тоді відбувається захист деревини від зараження грибками. Після уважного огляду придбаних вуликів, і не знайшовши в них вад, а саме такі вулики – ми поставляємо в наш інтернет магазин dadan.com.ua, приступайте до фарбування вуликів. Купуючи фарбу, звертайте увагу на її довговічність, на її поведінку в різних кліматичних умовах. Ваш Вулик буде і зимувати, а це і мороз і волога, і буде «пектися» на сонці, а це прямі сонячні промені. Фарба повинна бути повітропроникна, і з мінімальним складом хімікатів, а в ідеалі з їх відсутністю. Швидковисихаючі нітроемалі абсолютно не підходять для фарбування вуликів. До їх складу входять смоли і хімікати, так що не ведіться на швидкість висихання.

Ми рекомендуємо, як варіант, для фарбування нових вуликів (на деревину) звернути увагу на акрилові фарби. Вони відповідають поставленим умовам для збереження і експлуатації вуликів, це і повітропроникність, і стійкість до вологи, без хімікатів, але, звертаємо увагу, фарба повинна бути для зовнішніх робіт, тобто морозостійкою.

Мають право на життя різні види фарб для вуликів, – рідке скло, фарба на основі молока, мінеральні фарби, – головне щоб вони були нешкідливими для бджіл і одночасно захищали Ваш Вулик.

Як кажуть, сто разів відміряй, один раз відріж і буде тобі щастя, в нашому випадку, витрать час для дотримання технології фарбування вуликів, і він вас буде радувати не один рік. Виберіть сонячний день, далеко від пилу, переконайтеся, що вулики сухі, фарбу розмішайте, і, за допомогою фарбопульта, (якщо у Вас серйозна Пасіка, ну а для новачка – незамінний інвентар пензлик) починайте чаклувати над своїми вуликами, перетворюючи їх в художні твори. Але колір фарби будемо підбирати не для радості сусіда, а для Ваших бджілок. Ваші маленькі трудівники розрізняють світлі тони – жовтий, білий, світло синій, синьо-зелений, фіолетовий. Взагалі-то бджоли бачать інакше, чим люди, так помаранчевий і зелений сприймають жовтим, фіолетовий і синій розкладається на чотири окремих кольори. Правильно обраний колір вулика для бджіл, як маяк для моряків, сигналізує про вірно обраноий напрямок на шляху додому, відповідно бджола не витратить сили для пошуку свого вулика. Фарбуйте вулики грамотно, щоб кожна бджола летіла саме до свого вулика, тим самим вона не буде губитися і одночасно ви будете застраховані від перенесення інфекцій.

А всередині? Всередині ми рекомендуємо нанести прополіс, продукт натуральний і має протимікробну дію.

Нехай ваші бджілки завжди знаходять дорогу до свого вулика.

Leave a Reply